Hakkımda

Yüksek İç Mimar Gökhan Mermi

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gökhan Mermi, 2003 yılında Şehremini Anadolu Lisesi’nde orta öğrenimini tamamlamıştır. Haliç Üniversitesi’nde iç mimarlık eğitimi alan Gökhan Mermi, 2008 yılında onur derecesi ile bölüm birincisi olarak mezun olmuştur. Mezun olmasının ardından yine Haliç Üniversitesi’nde burslu yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

2012 yılında İç Mimarlık Anabilim Dalı’nda “Paslanmaz Çelik Malzemenin İç Mimari Uygulamalarında Sürdürülebilirlik Açısından Değerlendirilmesi” tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bu tez çalışması ile birlikte özel sektörde metro, otel ve konut projeleri başta olmak üzere, birçok projenin paslanmaz çelik ve cam imalatının tasarımcısı ve kontrolörü olarak görev yapmıştır. 2013 yılı itibariyle, Alarko Taahhüt Grubu başta olmak üzere bazı mimarlık ofislerinde proje yöneticiliği yapmıştır. Otel, metro, avm, ofis, restoran ve konut projelerinde hem tasarımcı hem de şantiye şefliği görevlerini üstlenmiştir. Tasarımcısı ve saha mimarı olarak görev yaptığı; başarıyla tamamlanan projelerinden biri “Levent-Hisarüstü Metro Projesi”dir.

Halihazırda tam zamanlı öğretim görevlisi olarak iç mimarlık bölümü dersleri veren Gökhan Mermi, aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı Yapı Fiziği ve Malzemesi Kürsüsü’nde doktora çalışmalarını yürütmektedir.